Smoczy Piknik Rodzinny

Na Bulwarach Wiślanych, pod Wawelem, w okolicach Smoczej Jamy przez dwa dni będzie odbywał się Smoczy Piknik Rodzinny. To impreza oferująca wiele atrakcji dla całych rodzin.

W programie znajdą się min. : smocze konkury sprawnościowe (m.in. „bieg po smoczy skarb”, „toczenie smoczego jaja”, „tropienie smoków”; quizy i zagadki na temat kulturowego dziedzictwa Małopolski; smocze warsztaty plastyczne („tworzenie smoczych masek”, „smoczy teatrzyk kukiełkowy”).

Na terenie Pikniku powstanie również wioska rycerska, w której będą odbywały się zabawy sprawnościowe z zakresu łucznictwa i władania białą bronią, a damy dworu nauczą chętnych haftu.

Na odwiedzających Smoczy Piknik Rodzinny czeka również mnóstwo smakołyków i atrakcje Wesołego Miasteczka, postawionego specjalnie na tę okazję. Spragnionym muzyki na świeżym powietrzu oferujemy cały weekend występów i koncertów. Działania artystyczne, edukacyjne i duża dawka dobrej zabawy - tylko na pikniku Groteski!

Piknik odbędzie się 5 i 6 czerwca

 

PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY „O SMOCZE JAJO”

 5-6 czerwca 2010

 W pierwszy weekend czerwca w Krakowie odbędzie się X Jubileuszowa Wielka Parada Smoków, której organizatorem jest Teatr Lalki Maski i Aktora w Krakowie. W ramach imprezy odbędzie się dwudniowy Przegląd Artystyczny „O Smocze Jajo”.

 Teatr Groteska po raz kolejny ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Przeglądzie Artystycznym „O Smocze Jajo”. Naszym spotkaniom towarzyszyć będzie idea promowania regionu Małopolski, a tegoroczna edycja Przeglądu przebiegać będzie pod hasłem: KREATYWNIE! Liczymy na Państwa oryginalność, dynamikę występów, umiejętność nawiązania aktywnego kontaktu z widzem. W tym roku stawiamy nie tylko na walory artystyczne prezentacji, ale przede wszystkim na niebagatelne pomysły. Ufamy, że potrafią nas Państwo zaskoczyć i zadziwić. Formuła przeglądu przewiduje wszelkie formy wyrazu, nie stawiamy żadnych ograniczeń w doborze formy czy tematu – jedynym kryterium oceny jest KREATYWNOŚĆ.

 Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy te najbardziej KREATYWNE. Wybrańcy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności tuż u stóp Wawelu, przed szeroką publicznością, którą gromadzi tak Wielka Parada Smoków, jak i Przegląd Artystyczny

 "O Smocze Jajo". W ramach wydarzenia odbędą się także występy profesjonalnych artystów, co z pewnością wzbogaci doświadczenie młodych, debiutujących wykonawców.

 Serdecznie zapraszamy domy kultury, grupy młodzieżowe i wszystkich, którym nieobce hasło kreatywność do udziału w Przeglądzie, zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia. Przegląd odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2010.

 Regulamin Przeglądu można ściągnąć TUTAJ

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 


Kontakt – tel. 12 633 48 22 wew. 239;
m.oparowski@groteska.pl  [MIchał Oparowski] 


5 i 6 czerwca 2010r. 10.00-20.00

Bulwary Wiślane obok Smoczej JamyHasło

Już teraz zachęcamy do udziału w             X Jubileuszowej Wielkiej Paradzie Smoków.

Zapraszamy szkoły, przedszkola i domy kultury do projektowania i konstruowania smoków.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2010:

olga.lany@groteska.pl;

tel:12 633 48 22

wew. 235, 239.